Poradna dočasně UZAVŘENA

Datum 09.10.2009

Vložil Martina Kotulová

Titulek Fluoridové tablety?

Dobrý den, mám 8 měsíční dceru, které se prořezal první zub. Stále se nemohu dopátrat nějaké odpovědi na otázku, zda jsou pro ni vhodné fluoridové tablety . Zubařka mi řekla, že by je dceři nedoporučovala, protože je to zátěž na ledviny. Až pokud se jí budou hodně kazit mléčné zuby, tak by bylo dobré je začít brát. Jinde jsem se zase dočetla, že tablety se mají brát max. do 4 let věku dítěte, protože všechny stálé zuby jsou již v té době založeny. Dcera je kojena a zatím nemá přísun fluoru ani ze soli, ani z kojenecké vody. Já (30 let) mám 2 plomby, manžel (35 let) má plnou pusu plomb a měl špatné i mléčné zuby. Jsem připravena do budoucna sladké nápoje dceři podávat jen příležitostně, na druhou stranu malou kojím, hlavně před spaním a také v noci a o nějakém čištění zubů po kojení nemůže být řeč. Ale jedná se mi hlavně o stálé zuby. Nechtěla bych něco zanedbat pokud se zoubky dají ovlivnit v tomto věku. Také bych ráda věděla jaké riziko hrozí při fluoridových tabletách protože vím, že mnozí lékaři v předepisování váhají. Děkuji za odpověď. Kotulová

Zpět na diskuzi