Poradna dočasně UZAVŘENA

Datum 21.10.2009

Vložil Dvořáková

Titulek Umrtvování zubů

Dobrý den.Moje nová zubní lékařka,kterou jsem změnila z důvodu stěhování každý zub,který pobolívá umrtvuje a nakonec zaplombuje.Nevím jestli je to správné, ale docela mě to znepokojuje.Do nedávna jsem neměla mrtvý žádný zub a teď mám po pár návštěvách umrtvené již 3 zuby.Stoličky.Je mi 36 let.Stoličky 6,7,8 mám všechny zaplombované.Některé již ze zákl.školy.Pochopitelně už asi snad několikrát přeblombované.Když přijdu s tím, že mi pobolívá něj.stolička, vždy vyvrtá a umrtvuje.Jak poznám, že stará plomba není jen prostě stará a chce to novou? Vždy se dělá pod plombou zánět nervu?
Teď se mi právě občas ozývá již zaplombovaná 6 a vůbec se mi tam nechce,protože vím, že se zase bude umrtvovat.Můžete mi to prosím nějak vysvětlit? A ještě se chci zeptat zda převislé plomby, myslím tím plombu ze stoličky, která je záplácaná až na dáseň je normální? Jiné plomby totiž od nové paní zubařky nemám.Nemohu ani do mezizubního prostoru pod dáseň dostat mezizubní kartáček.Když dostanu musím vyloženě nacpat a pak dáseň krvácí.Říkali mi právě na zubní hygieně,že si mám nechat opravit ty převislé plomby.Na hygienu jsem si právě zašla když mi paní zubařka řekla, že zubní kámen nemám a hygienistka se nestaačila divit.Věřte, že intezivně hledám nového zubního lékaře,ale nikdo v mém okolí neregistruje.Je to zoufalé.
děkuji.

Zpět na diskuzi