Diskusní téma: Korunky, můstky

Datum 09.02.2011

Vložil M.C

Titulek náhrada předního zubu

dobrý den, pane doktore,
prosila bych o radu ohledně náhrady předního zubu, jedná se o 2 vpravo dole.
Je mi 50 roků, chrup mám podle mě ve velice dobrém stavu, kromě toho, že jsem nedávno přišla o tento zub při kousnutí do tvrdého jablka.Již delší dobu jsem měla problém s dásní okolo tohoto zubu, bylo tam viditelné zarudnutí, ale ani při preventivní prohlídce mi nebylo nabídnuto nějaké radikální řešení, tak jsem tomu nevěnovala nějakou zvláštní pozornost.
Asi jsem udělala chybu, že jsem zanedbala nějaký zánět, možná to šlo ještě nějaký ten rok oddálit, návštěvou paradentologa, nevím...
Nyní stojím před prozhodnutím, jak toto vyřešit, jsem 2 dny po chirurgickém zákroku - vyndání zbývající části kořenu.
Protože jsem v tomto ohledu úplný nováček, nikdy jsem se touto problematikou nezabývala, ani můj ošetřující lékař nevěnoval příliš času mi vysvětlit klady a zápory různých zákroků, postupem času taky následných dalších kroků v průběhu přibývajících let .
Zatím vím pouze toto :
1) možnost - implantát 20 - 30 000 jeden zub, a jak budu řešit další ???
tyto přední zuby prý dlouho nevydrží, tzn. ještě totéž 3 x ???
zavrhuji, to je moc nákladné !
2) možnost - cosi na drátkách, je to prý nesundavací,
doneslo se mi ale, že ty drátky ničí pohybem sklovinu a dásně na těch zubech, které slouží pro upevnění.
toto řešení se mi líbilo asi nejvíc, ale jestli je to pravda, mám to riskovat ???
3) obroušení sousedících dvou zubů, a na to připevnění na pevno korunky , není to škoda ???
4) dnes jsem se dozvěděla další možnost, uchycení zubu do vytvořeného lůžka, nevím snad nějaká hmota a následné upevnění, nic bližšího nevím, ale cena jen asi 5 - 10 000

o této možnosti nic moc nevím, proto bych prosila, o radu,
jaký způsob pro mě bude nejlepší, a jak finančně náročné by to bylo u Vás, kdybych se stala vaším pacientem.

moc děkuji za odpověď, s pozdravem C.M

Zpět na diskuzi