Diskusní téma: Korunky, můstky

Datum 15.04.2011

Vložil Amy

Titulek korunky a zánět

Dobrý den pane doktore :-) moc Vás prosím o radu.Mám 2 korunky vedle sebe.Zvláště s jedním zubem jsem si užila strašné bolesti :-( a proto několikeré čištění i bez injekce(aby to prý bylo lépe poznat..co???)pak nasazeny korunky(nevydařené).Po krátké době opět bolesti.Ptala jsem se na druhý názor a bylo mi řečeno,že podle rtg tam mám stále zánět u kořene zubu a kanálky byly špatně vyčištěné(cca po 3min).Navíc mám prý špatně nakřivo zasazený čep-a už dle rtg hrozí,že může prasknout kost,kdyžbych např.silně zkousla.Doporučení v brzku předělat.Pan doktor se ale ostěhoval a nynější tvrdil,že tam zánět nevidí ani nic z toho.Čekala jsem co z toho "vyleze" a po cca půl roce začal zub dále více pobolívat.Po dalším velkém rtg zástupcem mi bylo sděleno to samé co poprvé,že zánět tam je a o dost větší a už jde do kosti,čep je nakřivo naražen :-((( Dr.který nic "neviděl" to pak přiznal a prý to-čep asi nepůjde vyndat a lépe zub vytáhnot celý.
Myslíte,že čep skutečně vytáhnout nepůjde?Jak se vlastně vyndavá-pomocí čeho,když je pevně vsazen??hrozí zlomení kosti? Ráda bych se pokusila o znovuvyčištění a novou korunku.Proto nevím zda jít jinam,kde by to zkusili.
Nechci můstek a na implantát teď opravdu nemám,navíc jsem četla,že pokud se poškodí-zlomí kost nejde ani vsadit.
Co byste mi prosím poradil.Moc děkuji a mějte se pěkně.

Zpět na diskuzi