Diskusní téma: Zubní výplně, plomby

Datum 04.04.2011

Vložil Lenka

Titulek Zkažené zuby u dítěte

Dobrý den, pane doktore, byla jsem nyní se svým čtyřletým synem po roce na preventivní prohlídce u zubařky a ta mi sdělila, že syn má zkažené úplně všechny zuby. A já myslela, ýe to žlutohnědé na zoubkách je jenom zubní kámen nebo zabarvení... Tablety fluoru jsme nikdy nepodávali, nyní jsem mu je začala dávat-jednu na noc cumlá v puse. Zoubky jsme začaly čistit pravidelně- dříve se občas stalo, že jsme vynechali a radikálně jsem omezila(zakázala) sladké a na noc má jen vodu. Myslíte, že to pomůže zastavit rozvoj kazu? Hnědé má hlavně 4 horní přední zuby, ale vždy u dásně-krčku, konečky zoubků jsou normálně bílé, stoličky jsou trošku nažloutlé, ty že paní zubařka zkusí spravit, jestli ji malý nechá, ale ten se hrozně bojí, objednala nás zatím na spravení čtyřek, až za tři měsíce, není to za dlouho? Přední se prý nespravují. Nyní asi tři týdny dodržujeme tento výše popsaný režim a hnědé zbarvení trošku ustoupilo a zesvětlalo. Je to možné? Syn měl nyní po nástupu do školky během půl roku 5x atb- vždy v sirupu- způsobila atb rychlý rozvoj kazu? Před rokem měl vše v pořádku. Je fluoridace vhodná i u jeho nyní ročního brášky? Bydlíme u Třebíče. Máte úžasné stránky. děkuji

Zpět na diskuzi