Diskusní téma: Zubní výplně, plomby

Datum 07.04.2011

Vložil Lenka

Titulek Zkažené zuby u dítěte 2

Dobrý den, pane doktore, děkuji za odpověď a ještě jednou si dovolím Vás obtěžovat. Jistě je chyba u mně, že jsem dopředu nevěděla vše o tom, jak pečovat o synovy zoubky. Vůbec jsem nevěděla, že takto vypadá zubní kaz, myslela jsem, že je to zubní kámen, který se oškrábne! Přiznám se, že jsem byla zaskočená, když jsem se o zkažených zoubcích dozvěděla, já tohle neznám, zuby nám rodiče nečistili snad do deseti let, kdy jsem začla sama na doporučení zubařky a kazy jsem v takto raném věku neměla. Ale myslím si, že naše paní zubařka mě mohla více informovat, také se mi nelíbí její přístup- přední nebudeme opravovat, zkusíme hlavně stoličky, jestli bude malý chtít, když ne, tak to nebudeme lámat a zoubky mu zůstanou zkažené jak má. A objednání za tři měsíce. On byl malý v poslední době několikrát na píchání oušek a začal se bát doktorů, on je celkově trošku nervák, ale nechci to vzdát, chci udělat, co bude možné, aby zoubky vydržely. Četla jsem zde na Vašich stránkách různá poděkování týkající se péče o dětské pacienty, skvělém přístupu k nim a myslím si, že malý by se určitě nechal při vhodném přístupu ošetřit. Bylo by možné přejít k Vám s oběma dětmi, nebo máte již plno? Nebo myslíte, že nemám zubařku zatracovat a mám ji přesvědčit, ať udělá co bude možné a zalepí i přední zoubky, i když nechtěla? Trochu se bojím takovéto konfrontace, nemám s tím většinou dobrou zkušenost, málokterý lékař přijme i názor rodiče či pacienta.

Zpět na diskuzi