Diskusní téma: Strach z ošetření

Datum 10.11.2010

Vložil Veronika

Titulek panická hrůza ze zubaře a bolesti

Dobrý den.Je mi 17 let a u zubaře jsem nebyla asi tak od 11 let.Moje zubařka se přímo vyžívala v tom když někoho vrtala a strašně ho to bolelo.Přesně můj případ.Celá rodina k ní chodí a nemá s ní žádné problémy ale já ano a oni mi nevěří že mě to může bolet když je to od ní nebolí.Na vrtání 1 zubu jsem k ní chodila asi 10krat protože vždy když jsem ji viděla zbořila jsem málem celou ordinaci, udělala hysterickou scénu a utekla.Po desáté mě musel držet otec i sestřička a i přes prosbu zda by mi dala injekci mi ji nedala. Strašně mě to bolelo,bylo mi špatně a hlavně i z doktorky a jejímu přístupu k pacentovy.Od té doby jsem tam nebyla.Dalo se předpokládat že za nějakou dobu přijde nějaký ten kaz.A přišel.Stoličku nahoře mam ze vnitř celou vyžranou že se mi tam vejde špička jazyka.Problém je v tom. že já ani přez velkou bolest, kterou mám poslední měsíc velmi častou a intenzivní, nepujdu k lékaři.Z pomyšlení na zubaže a bolest je mi špatně a klepu se.I přes tuto velkou bolest by mě nikdo k zubaři nedokopal.Proto mám navás prosbu jestli by šel řešit i takovýhle zákrok pod nějakým větším umrtvením než je injekce k zubu a jestli by jste pro mě neměl radu co v mé situlaci dělat.
Předem moc děkuji za odpověď.Veronika

Zpět na diskuzi