Diskusní téma: Děti, prevence, fluoridace, úrazy, kazy

Datum 19.02.2016

Vložil Pavla Havránková

Titulek Medové zoubky po úraze??

Odpovědět

Dobrý večer můj syn 3,5 roku měl v červenci roku 2014 úraz - zarazil si přední vrchní jedničku. Přibližně do třech měsíců mu vylezla zpět ven, ale od té doby jsem začala pozorovat, že mu začaly všechny 4 vrchní zoubky hnědnout. :-( může to být následkem úrazu?? Do té doby mel zoubky bílé... Děkuji za odpověď

Datum 04.08.2012

Vložil Oli

Titulek žluté zoubky a vitamíny

Odpovědět

Dobrý den,
mám hned dva dotazy, u našeho nejml syna se po užívání antibiotik objevyly z poloviny žluté zoubky - povlak to není po vyčištění jsou stále zažloutlé, existuje něco?? zmizí nebo už budou až do druhých takovéhle??
Druhý se týká spíše všech našich dětí, existují nějaké vitamína na zdravé zoubky - při růstu druhých zubů nebo v období "přezubování", zubař nám cosi doporučoval koupit v lékárně, ale nebyli jsme si jistí co.
Děkuji za odpověď

Datum 04.08.2012

Vložil fundovaná porradní protokolární sestra

Titulek Re: žluté zoubky a vitamíny

Odpovědět

Dobrý den, poradna je bohužel uzavřená. Kontaktujte svého stomatologa, nejspíše půjde o fluoridové tablety. I my doporučujeme fluoriodové tablety, kontaktujte ovšem svého stomatologa, zda to tak je a v jakém množství podávat. Poradna je dlouhodobě uzavřená.

Datum 02.04.2012

Vložil Míla SK

Titulek Kazy z kojenecké láhve

Odpovědět

Dobrý den,Máme 1.5 roku starého syna.V roce jsem zjistila , že se mu na předních zubech tvoří hnědé skvrnky.Dětská zubařka mě zdělila ,že má rozleptanou sklovinu ( od půl roku pil čaj z láhve - denně vypil 2-2.5l oslazeného čaje.Takže prakticky nedal lahev z pusy. )Ale bohužel se s tím prý u dětí nic nedělá.Doporučila nám odstranit slazený čaj, elmex gel,a flr.tablety. Teď začal mít zoubky při čištění citlivé,takže mě brečí.Zubařka mě řekla ,že až ho začnou bolet a začnou mu otékat dásně ,budou se muset zuby vytrhnout.Jelikož mu další zoubky vyrostou až zhruba v šesti letech ,přijde mě to strašné.U vás jsem se dočetla ,že i takové zoubky se dají zachránit.Nevíte jestli takové ošetření provádí někdo v Pardubickém kraji?Nebo kam bych se mohla obrátit? Moc děkuji za odpověď.SK

Datum 10.04.2012

Vložil robotická automatická odpověď.

Titulek Re: Kazy z kojenecké láhve

Odpovědět

Dobrý den, děkujeme za položený dotaz, bohužel nikoho z kolegů v Bratislavě neznáme. Poradna je však již dlouho přes rok uzavřená. Nezlobte se, prosím, ani netušíme, jak je na tom slovenské zdravotnictví ohledně stomatologie.

Datum 03.10.2011

Vložil Michaela

Titulek zubní kaz u dítěte

Odpovědět

Dobrý den,prosím poradte.Syn 3r.má zubní kaz na horních jedničkách a dvojkách těsně pod dásní.Potíráme elmech geléé a snažím se omezit sladké pití na noc.Ale u.mléko pít musí.Jak dlouho myslíte,že ještě zoubky vydrží?Je možné ošetření pomocí bezd.ozonu u dítěte?A co se stane s kořenem pokud se mu odlomí a bude se moc normálně najíst?Chtěla bych je nějak zachránit:))Děkuji

Datum 05.10.2011

Vložil kd

Titulek Re: zubní kaz u dítěte

Odpovědět

dobrý večer, poradna uzavřena.
poradna uzavřena
poradna uzavřena
poradna uzavřena
poradna uzavřenapodobné dotazy zde zodpovězeny, ve třech letech dobrá spolupráce, doplnit kompozitem, kazy se neodstraní celé, to by ze zubu nic nezbylo, ale jde zpomalit, za tři roky budou stálé, pokud ho ulomený kořínek nebude bolet, tak se klidně nají.

Datum 29.09.2011

Vložil Andrea

Titulek odstranění zoubků ?? Ano či Ne ??

Odpovědět

Dobrý den, po návštěvě ve fakultní nemocnici nám bylo řečeno
"odstranit 11 mléčných zoubků"
Můj čtyřletý syn má problémy se zubní sklovinou. Zoubky čistíme 2x denně. Během roku se to vše rapidně zhoršilo a bylo nám řečeno, že by se zoubky měly odstranit.
Jaké následky může mít odstranění v tomto věku 11 zoubků??
Je to ten správný postup?? Nebyla by i jiná varianta?? Slýchám spoustu názorů jak od odborníků tak i běžných lidí. Mám nevím si rady a mám obavy do budoucna z odstranění tolika zoubků ohledně prořezávání, dalšímu vývoji a růstu zubů atd . . . Co by jste mi poradil??
Děkuji moc za odpověď.

Datum 05.10.2011

Vložil kd

Titulek Re: odstranění zoubků ?? Ano či Ne ??

Odpovědět

dobrý den, poradna uzavřena
poradna uzavřena,
uzavřená poradna,
uzavření poradny.

dobrý den, netuším příčinu, proč by někdo chtěl extrakce provést (např. vykažené zuby do dřeně, otéká z toho, bolí ho to), tedy se nemůžeme vyjádřit k nutnosti ano či ne. Je otázka v jakém režimu to provést, zda nemohou být poškozeny zárodky stálých zubů, ale ty mohou být poškozeny i přítomností špatných zubů, protože však netuším v jakém stavu chrup je, těžko radit, zda to vyřeší sanace-opravení chrupu nebo už je to na extrakci. Správný postup je zde určitě vysvětlován mnohokrát: fluoridové tablety, vyhodit sladké, pravidelné čištění, pravidelné prohlídky, ošetřování malých kazíků, trpělivost apd.. proč to tak není, to je na dlouhé povídání.

Datum 01.07.2011

Vložil Karin

Titulek bílé skvrny na zubech u dítěte

Odpovědět

Dobrý den, chci se zeptat, když má můj ani ne 2,5 letý syn bílou skvrnu na předním zoubku, co to znamená. Našla jsem ji před dvěma dny. Je to nadbytek fluoru? Zmizí to nebo už ne? Je to vážné pro jeho zoubky a můžeme pro to něco udělat? Zubní pastu( elmex ) dáváme od jeho 2 let a to jen potřeme lehce zubní kartáček. Dá se říct, že ji tam ani nemá. Plivat umí jen na půl a používá el.kartáček. Vadí to? Děkuji moc za odpověď Karin