Diskusní téma: Kanálky, bolest, mrtvé zuby

Datum 02.06.2018

Vložil AlbertThuff

Titulek How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

Odpovědět

The prostate is the central part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate related is located just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient to the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.Prostate infection, often known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related problem in men younger than 55 years old. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of most varieties of prostate infection. It is a result of bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of the particular defect in the gland as well as the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma towards the urinary tract or by infections received from the rest of the body. A patient can experience testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal in the prostate defect followed by the utilization antibiotics and NSAIDs to treat the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not to create the sources of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some of the things you can do and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for health and wellness and it will also keep the urinary track clean.

2. Some studies claim that a few ejaculations a week will prevent prostate type of cancer.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef every week will raise the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most significant measure to adopt to ensure a normal prostate is to choose regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you ought to opt for prostate examination one or more times 12 months.

Datum 14.04.2017

Vložil an

Titulek bolest i po antb.

Odpovědět

prosím ,zapoměla jsem napsat ,že tvář po zaplnění yubu dost natekla.Děkuji.

Datum 14.04.2017

Vložil an

Titulek bolest i po antibiotikách

Odpovědět

dobrý den,prosím pobolívala mě asi dva dny mírně tvář,třetí den ráno dobré ,pak se to rychle zhoršilo.Zubu se nedalo dotknout,paní Dr.zub otevřela s tím,že je tam plyn,že mám vycucávat.Zub bolel celou noc,bolest šla i pod oko a k uchu,léky nezabíraly.Další den po vyčištění byl zub zaplněný nějakou vložkou ,věčer začala tvář moc bolet ,léky nezabraly,na pohotov.po rentgenu jsem dostala antb.,ale zub neotevřela.Moje paní Dr.zub otevřela,vyčistila a vypláchla kanálky.Tvář přestala bolet až začala pusobit antb.Chodila jsem asi dvakrát týdně na čištění kanálku.Nyní po týdením užívání antb.zub zase hl.večer bolí.Je otevřený,byla jsem předevčírem na čištění.Obávám se nějakých komplikací,prosím poradte,děkuji.

Datum 05.11.2016

Vložil klára

Titulek zuby

Odpovědět

v pravo poslední stolička má jednu malou skvrnu (modro černou) a já nevím jestli mi už vypadla nebo jestli je to kaz

Datum 16.05.2015

Vložil Helena

Titulek špatná trepanace kanálku3 v pravo nahoře/,,foska"

Odpovědět

zub nesnese vložku,hnis,tlak u kořene.Po půl roce navržena resekce kořenového hrotu.PodstoupiT??,Nebo volit ex?.Děkuji.

Datum 27.03.2014

Vložil Miriam

Titulek zlomeny koren

Odpovědět

Dobry den mam zlomeny koren pod korunkou a zacina to bolet ,dnes jsem byla u zubare ,protoze mi vypadla korunka i z cepem a doktor mi to procistl a nalepil korunku znovu ,ted mam silene bolesti tak nevim co dal .

Datum 29.03.2014

Vložil zachr.sestr.č.1v akci

Titulek Re: zlomeny koren

Odpovědět

Heleďte, dobrý den, co na to říci, poradna je zrušena, zavřeno,neodpovídá se, stejně položíte dotaz a ptáte se, tak tedy odpovíme. Takže máte kořen zubu a to je něco jako implantát (Šroub) ve Vaší čelistní (německy Kiefer, unter, hinter je čelist že) kosti (Kiefer je i jedle, jen tak na okraj, ale je to dobré vědět, protože tím potěšíte profesorky němčiny), no a ten kořen by měl být ošetřen, endodonticky ošetřen, jako vyplněny všechny kořenové kanálky ve vyčištěném kořenovém dentinu, pak nevznikne na zubu nález, ale stejně nikdy nevíte, co takový mrtvý zub udělá, takže to vycházíme z předpokladu, že je to dobře uděláno, pak se to hezky napreparuje, udělá přesná protetika, tak akorát, hloubka čepu na devět milimetrů, někdo řekne přímá dostavba frc čep, výborně, v oběhu jsou ale i miliony kořenových nástaveb, takže se na to pak udělá korunka a jaká jsou rizika: všude na této cestě, endodoncie je špatně, na zubu je granulom, jak to poznám? Ze snímku. Máte ho? Dělal se? Kořenová nástavba se podkazila pokud byla třeba přímo dělaná nebo se kořen rozlomil, zub je bohužel na extrakci (vytažení, nově podle občanského zákoníku musí být podepsáno, jako souhlas, neboť jde o nevratitelný úkon, ok), nebo se ani nerozlomil, ale jak byl čep vyndaný, natekly tam sliny i s bakteriemi, než se to zandalo, endodoncie nebyla ok, a tak to bolí,nebo se to prostě nepřesně nacementovalo, nebo zub může být naprasklý, nebo byla cestá suprastruktura nepřesná, prostě toho může být hodně, možná Vám pomůže předepsané antibiotikum (to pro případ, že na zubu je nález, který byl třeba tím znovuzatečením reaktivován, ale prognosticky se jedná stejně o zub špatný spíše na extrakci), nebo je kořen rozlomený a výsledkem bude extrakce, kdoví, zubař, který výkon děla, zda i při preparaci na kořenovou nástavbu neperforoval tkáně zubu, zda je na snímku vidět nález, rozlomení apd... Takže možná to antibiotikum, časem třeba zub extrahovat, udělat nějaké z možných protetických řešení, přejeme, aby to dopadlo pro Vás jen co nejlépe.

Datum 16.03.2014

Vložil markéta

Titulek mrtvé zuby

Odpovědět

Dobrý den,mam takovej dotaz,ped rokem jsme byla u zubare vyvrtal mi diru skoro az do dasni a dal tam arsen nesla jsme na vytahnuti a vypadl mi sam..zub mi hnije a mam ho našedlej až skoro černej, pulka uz mi vypadla..muzu se zeptat jestli je mozny ze kdyz zub hnije a i ten koren tak ze mě budou sekat dasen?děkuji za odpoved

Datum 20.03.2014

Vložil zz

Titulek Re: mrtvé zuby

Odpovědět

dobrý den, poradna je bohužel již uzavřena. Stav a příslušné eventuality může být dobře patrný na rtg snímku, od něj lze odvodit další postup.

Datum 03.08.2013

Vložil iveta

Titulek zubni kanalky

Odpovědět

dobry den mam 6 ktera mi zcernala z hlubokou dirou desne to boli muze tam byt zanet