Diskusní téma: Ostatní

Datum 18.07.2014

Vložil MV

Titulek křivé zuby

Odpovědět

Dobrý den, mám křivé horní zuby a paní doktorka mě doporučila ,že by dva zuby vytrhla aby se mi zuby posunuly a neměla bych přední zuby přes sebe, chtěla jsem se zeptat za jak dlouho se zuby posunou abych neměla mezery? předem děkuji za odpoved

Datum 23.08.2014

Vložil dobrý den celý den

Titulek Re: křivé zuby

Odpovědět

dobrý den, poradna zrušena, asi myslela čtyřky, asi půl roku, rok, max.dva.spozdr.

Datum 17.02.2011

Vložil Jana Vana

Titulek Retní uzdička

Odpovědět

Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se zeptat, pokud u tříleté dcerky zůstane retní uzdička, zda to nebude nebezpečné, aby si to v šestnácti třeba nepletla s \"ciga\"-retní uzdičkou, od slova retka, jak mladí zvyknou nazývat cigarety a nedávala si tam do té cigaretní uzdičky cigarety, zda to není tedy nebezpečné nechat? Děkuji moc za Vaši odpověď. Jana.

Datum 17.02.2011

Vložil kd

Titulek Re: Retní uzdička

Odpovědět

Dobrý den. Do cigaretní uzdičky patří jedině krátké sparty, jiné retka se tam nevejdou, přeji, aby vše do budoucna dobře dopadlo :), s pozdr. kd.

Datum 19.01.2011

Vložil PN

Titulek Dávení při práci stomatologa v ústech

Odpovědět

Dobrý den,
přejdu hned k věci. Při zubní prohlídce, když mi má lékař vkládat do úst své pomůcky (vrtačka, apod.), tak se začnu dávit a dělá se mi špatně, mám prostě z toho fóbii. Potřeboval bych prosím poradit, jestli se tomu dá nějak předejít.
Předem děkuji za odpověď.

Datum 19.01.2011

Vložil kd

Titulek Re: Dávení při práci stomatologa v ústech

Odpovědět

Dobrý den, nechte si posolit jazyk (špetka soli na špičku jazyka, opakovanně, třeba i 10-15x přijde-li, vemte si klidně do ordinace slánku se solí, obrňte sebe i ošetřujícího trpělivostí, zkušte si vzít před ošetřením (dříve než ne hned v době ošetření, aby stačilo zapůsobit) Kinedryl. kd.

Datum 19.01.2011

Vložil VP

Titulek Lámavost zubů u dítěte

Odpovědět

Dobrý den,

Na webu jsem našla vaši zubní poradnu, bohužel tam nic není o lámavosti zubů, tak jsem se odhodlala napsat. Syn (10 let), který už má velkou část trvalých zubů, se tyto snadno lámou. Stačí málo – strčení při sportu nebo vetší „secvaknutí“ zubů a kus je pryč. Začalo to u jedniček a dvojek a nyní už i špičák. Ulomí se vždy kousek 1-2 mm. Doktorka už mu to jednou dolepila, ale stejně se zase kus odlomil. Kazy nemá žádné, o zuby se stará pravidelně. Nomohlo by to být nedostatkem nějakého vitamínu nebo prvku? Prosím poraďte mi, ať nemá ve dvaceti umělý chrup.

Datum 19.01.2011

Vložil KD

Titulek Re: Lámavost zubů u dítěte

Odpovědět

Dobrý den, netuším, ohledně lámavosti zubů jsou tu minimálně dva dotazy a odpovědi, toto se bez vyšetření dá dost těžko posoudit, zubům nicméně neuškodí elmex gellée, tubička cca 150 Kč, vydrží na rok, lepší fluor do skloviny než cokoli jiného, 1x týdně v sobotu (aby to neměl spojeno se školou v neděli :), nevyplachovat, nepít, před spaním) - je to zubní posilovna, pokud nemá alergii na fluor (raritnější), otázka je, co by vyšlo na skusových snímcích, co znamená ve Vašem pojetí o zuby se stará pravidelně, zda by jiný zubař neviděl demineralizace apd... Tím nemyslím nic zlého, jen v duchu důvěřuj, ale prověřuj a v duchu: když dva dělají totéž, nemusí to být totéž, Vaše představa domova je určitě zcela rozdílná od mojí představy, i když pro oba je to domov, tak se to má s čištěním, leckdy jsou maminky děti překvapené, že něco je, o čem nevěděli apd... tím elmexem nic nepokazíte, otázkou je, jak by vyšly skusové snímky, pokud jsou to jen malé úlomky skloviny, možná se obáváte zbytečně, že by syn byl za deset let bezzubý, prasklinky dolepovat, zabrušovat j- lépe řečeno kompaktifikovat, aby nebyly místa vrubového pnutí, v nichž by něco dále mohlo prasknout: tedy dorovnat hmoutou navíc nebo dohladit apd... S pozdr. kd