Diskusní téma: Kanálky, bolest, mrtvé zuby

Datum 06.06.2011

Vložil Marta

Titulek kanálky

Dobrý den. Také bych se ráda zëptala... :-)
V únoru mi vypadla plomba u zubu - 2/3 z boční strany zubu. Lékařka mě objednala až za měsíc!! Týden před objednáním jsem vždy po ránu asi 30min zub cítila - bolel. Když jsem se dostavila na domluvený termín, tak mi dr zub ošetřila bílou plombou. Hned ten den jsem měla pocit, že mi to vypadne a měla jsem divný pocit od toho zubu. Za 3 dny už zub strašně bolel po zkousnutí, takže ho nechala dr 3 týdny otevřený - neustále mi z něj tekla krev a hnis, zapáchal to... Na rtg vše ok.
Po 3 týdnech mi dr zaplnila zub nejdřív na týden s nějakou dezinfekční vložkou, nebolel, ale po týdnu, když mi měnila výplň, tak mi z toho zubu stále tekla krev a zub zapáchal. Dala mi tak Chlumského vložku a flečr, taky nebolelo. Další týden nějaký balsám - jako provizorní výplň a to bolelo do 24 h moc. Zub tedy opět na 3týdny otevřen. Dnes jsem byla pro výplň - zub už nehnisá, nebolel, nepáchne. Zub mi pročistila - kanálky, ale ten jeden, který dělal neplechu, tak docela sadisticky, až to zabolelo - moc. Dala mi tam Chlumského roztok a flečr. Po asi 4 hodinách jsem to vytahovala ze zubu, neboť hned to bolelo a to spíš si myslím, že i díky tomu, že mě tak sadisticky ošetřila... Jak dlouho tak zase budu muset mít otevřené a přestane to vůbec bolet?? Vloni jsem přišla o 5nahoře - bolela stále a nešla zaplnit (4měsíce léčba) a nerada bych přišla nyní o 4 nahoře. Co myslíte?
Ještě jeden dotaz - mám hodně demineralizovaný chrup (kojila jsem 2,5roku - ještě loni o prázdninách). Začala jsem používat Elmex ústní vodu erosion protection. Myslíte, že to tím můžu zastavit?
Hezký den a děkuji za odpověď!!

Zpět na diskuzi