Diskusní téma: Kanálky, bolest, mrtvé zuby

Datum 14.04.2017

Vložil an

Titulek bolest i po antb.

Odpovědět

prosím ,zapoměla jsem napsat ,že tvář po zaplnění yubu dost natekla.Děkuji.

Datum 14.04.2017

Vložil an

Titulek bolest i po antibiotikách

Odpovědět

dobrý den,prosím pobolívala mě asi dva dny mírně tvář,třetí den ráno dobré ,pak se to rychle zhoršilo.Zubu se nedalo dotknout,paní Dr.zub otevřela s tím,že je tam plyn,že mám vycucávat.Zub bolel celou noc,bolest šla i pod oko a k uchu,léky nezabíraly.Další den po vyčištění byl zub zaplněný nějakou vložkou ,věčer začala tvář moc bolet ,léky nezabraly,na pohotov.po rentgenu jsem dostala antb.,ale zub neotevřela.Moje paní Dr.zub otevřela,vyčistila a vypláchla kanálky.Tvář přestala bolet až začala pusobit antb.Chodila jsem asi dvakrát týdně na čištění kanálku.Nyní po týdením užívání antb.zub zase hl.večer bolí.Je otevřený,byla jsem předevčírem na čištění.Obávám se nějakých komplikací,prosím poradte,děkuji.

Datum 05.11.2016

Vložil klára

Titulek zuby

Odpovědět

v pravo poslední stolička má jednu malou skvrnu (modro černou) a já nevím jestli mi už vypadla nebo jestli je to kaz

Datum 16.05.2015

Vložil Helena

Titulek špatná trepanace kanálku3 v pravo nahoře/,,foska"

Odpovědět

zub nesnese vložku,hnis,tlak u kořene.Po půl roce navržena resekce kořenového hrotu.PodstoupiT??,Nebo volit ex?.Děkuji.

Datum 27.03.2014

Vložil Miriam

Titulek zlomeny koren

Odpovědět

Dobry den mam zlomeny koren pod korunkou a zacina to bolet ,dnes jsem byla u zubare ,protoze mi vypadla korunka i z cepem a doktor mi to procistl a nalepil korunku znovu ,ted mam silene bolesti tak nevim co dal .

Datum 29.03.2014

Vložil zachr.sestr.č.1v akci

Titulek Re: zlomeny koren

Odpovědět

Heleďte, dobrý den, co na to říci, poradna je zrušena, zavřeno,neodpovídá se, stejně položíte dotaz a ptáte se, tak tedy odpovíme. Takže máte kořen zubu a to je něco jako implantát (Šroub) ve Vaší čelistní (německy Kiefer, unter, hinter je čelist že) kosti (Kiefer je i jedle, jen tak na okraj, ale je to dobré vědět, protože tím potěšíte profesorky němčiny), no a ten kořen by měl být ošetřen, endodonticky ošetřen, jako vyplněny všechny kořenové kanálky ve vyčištěném kořenovém dentinu, pak nevznikne na zubu nález, ale stejně nikdy nevíte, co takový mrtvý zub udělá, takže to vycházíme z předpokladu, že je to dobře uděláno, pak se to hezky napreparuje, udělá přesná protetika, tak akorát, hloubka čepu na devět milimetrů, někdo řekne přímá dostavba frc čep, výborně, v oběhu jsou ale i miliony kořenových nástaveb, takže se na to pak udělá korunka a jaká jsou rizika: všude na této cestě, endodoncie je špatně, na zubu je granulom, jak to poznám? Ze snímku. Máte ho? Dělal se? Kořenová nástavba se podkazila pokud byla třeba přímo dělaná nebo se kořen rozlomil, zub je bohužel na extrakci (vytažení, nově podle občanského zákoníku musí být podepsáno, jako souhlas, neboť jde o nevratitelný úkon, ok), nebo se ani nerozlomil, ale jak byl čep vyndaný, natekly tam sliny i s bakteriemi, než se to zandalo, endodoncie nebyla ok, a tak to bolí,nebo se to prostě nepřesně nacementovalo, nebo zub může být naprasklý, nebo byla cestá suprastruktura nepřesná, prostě toho může být hodně, možná Vám pomůže předepsané antibiotikum (to pro případ, že na zubu je nález, který byl třeba tím znovuzatečením reaktivován, ale prognosticky se jedná stejně o zub špatný spíše na extrakci), nebo je kořen rozlomený a výsledkem bude extrakce, kdoví, zubař, který výkon děla, zda i při preparaci na kořenovou nástavbu neperforoval tkáně zubu, zda je na snímku vidět nález, rozlomení apd... Takže možná to antibiotikum, časem třeba zub extrahovat, udělat nějaké z možných protetických řešení, přejeme, aby to dopadlo pro Vás jen co nejlépe.

Datum 16.03.2014

Vložil markéta

Titulek mrtvé zuby

Odpovědět

Dobrý den,mam takovej dotaz,ped rokem jsme byla u zubare vyvrtal mi diru skoro az do dasni a dal tam arsen nesla jsme na vytahnuti a vypadl mi sam..zub mi hnije a mam ho našedlej až skoro černej, pulka uz mi vypadla..muzu se zeptat jestli je mozny ze kdyz zub hnije a i ten koren tak ze mě budou sekat dasen?děkuji za odpoved

Datum 20.03.2014

Vložil zz

Titulek Re: mrtvé zuby

Odpovědět

dobrý den, poradna je bohužel již uzavřena. Stav a příslušné eventuality může být dobře patrný na rtg snímku, od něj lze odvodit další postup.

Datum 03.08.2013

Vložil iveta

Titulek zubni kanalky

Odpovědět

dobry den mam 6 ktera mi zcernala z hlubokou dirou desne to boli muze tam byt zanet

Datum 08.08.2013

Vložil ssi

Titulek Re: zubni kanalky

Odpovědět

na 61.478%