Diskusní téma: Korunky, můstky

Datum 28.02.2017

Vložil Veronika

Titulek Bolest

Odpovědět

Dobrý den před 3 týdny mi pan doktor obrousil 2 spodní zuby 5ky na obou stranách bolelo to do nasazení korunek kovových ale ani po nasazení bolest neustoupila jsou to ukrutné bolesti jak zubů tak uší a spánku. Bolí to i na dokusnuti celé 3 týdny se neobejdu bez brufenu beru každý den 2 jinak bych se ani nenajedla nevím jak dlouho to může bolet nebo jestli mám jít zpět k zubaři děkuji za odpověď Veronika

Datum 23.05.2016

Vložil Lenka Vaskova

Titulek Korenovy kanalek

Odpovědět

Dobry den, pred 5 dny mi bylo provedeno cisteni korenoveho kanalku s tim, ze pri dalsi navsteve bude aplikovana korunka.
Zub po osetreni, ale stale boli. Je velmi citlivy na dotek a boli i okolni dasen. Chtela bych se zeptat, zda je tato bolest po osetreni normalni a jak dlouho bude pretrvavat?

Datum 16.06.2015

Vložil MW

Titulek Korunka

Odpovědět

Dobrý den. Včera jsem byla u svého zubaře, obrousil mi zub,udělal otisky a nechá vyrobit korunku. Na bolest mě upozornil, ale je neúnosná. Obrousil mi zub, nervy mi tam nechal, že není třeba je vyndat ani dávat čep. Nasadí mi to na můj zub.
Zajímalo by mě zda ta bolest vůbec ustoupí. V klidu to nebolí, ale veliká citlivost na studené,teplé a dotek.
Musím vydržet týden než bude korunka hotová. Odjíždím za 14dní na dovolenou do Korei a nechci,abych ji musela strávit u zubaře, hlavně ne tam. Děkuji

Datum 16.02.2014

Vložil anonym

Titulek korunky, můstky

Odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak dlouho trvá udělání korunky zubu, nebo zubu nového?

Datum 27.02.2014

Vložil dr.denk

Titulek Re: korunky, můstky

Odpovědět

Dobrý den, otisk je potřeba dopravit do laboratoře, v nejkratší době to představuje minimálně otevření dveří z ordinace, ordinací s laboratoří stavebně zcela propojených není moc známo, otisk můžete mít odlitý za deset minut, pak trochu schne, hodina, dvě, když přimějete technika k práci, vymodeluje kapničku, voskové předtvary za deset minut? - no pak to musíte odlít a nechat vychladnout. Dvě hodiny? Opracovat, nanášet materiál, vypalovat. Dvě hodiny? Tak řekněme pět šest hodin, když se budete snažit.

Datum 25.08.2011

Vložil Laďka

Titulek korunka a zánět

Odpovědět

Dobrý den, prosím Vás, chtěla bych se zeptat. Mám dlouhodobý problém. Už asi 5 let se mi dělá furt dokola zánět na levé 1 horní. prvně mě to paní doktorka ze zadu několikrat vyvrtala a nechala pár dní otevřené ať se zub zahojí.měla jsem vždy nateklou tvář až k oku. pozdeji jsem šla k jiné paní zubařce a ta mi udelala korunku. dala mi tam čep. jenže mě se tam ten zánět dělá pořát dokola.bojím se jít k doktorce aby mi to nerozřezala.zase z druhe strany si nemuzu dovolit chodit bez zubu.kupuji si v lekarne ty nejuzsi jehli a vzdy si to propichnu.vytece mi spousta hnisu.citim tu bakulku az pod nosem.jak se toho zbavit? snazim si klokat svedskyma kapkama a jim homeopatika heklalava.moc dekuji za odpoved

Datum 26.08.2011

Vložil KD

Titulek Re: korunka a zánět

Odpovědět

dobrý den, poradna uzavřena,
PORADNA UZAVŘENA, PROSÍM NEPIŠTE, PORADNA UZAVŘENA, PROSÍM NEPIŠTE, PORADNA UZAVŘENA, PROSÍM NEPIŠTE, PORADNA UZAVŘENA, PROSÍM NEPIŠTE, PORADNA UZAVŘENA PROSÍM NEPIŠTE.
ok, dobře, zde je odpověď:
nebo spíše nastínění.
proč se to dělá.. na kořeni v kosti je váček-cystogranulom-ten si našel cestu skrze kost - perforuje ji, přes dáseň vytéká, aktivace v případě i drobnějšího infektu.

Řešením je přeléčení kořenového kanálku, dobře očistit do zdravého dentinu, je-li, nebo zdravějšího kořenovými nástroji, ručně či rotačně, dát hojivý hydroxid, jaký to má význam asi milionkrát zde vysvětleno, může to bolet, musí se vydržet

komplikace u vás, už je tam čep: než tam někdo dal čep, měl prvně ošetřit kořenový kanálek, tímto hydroxidem, následně, definitivně, pokud je velký nález, provést resekci kořenového hrotu, i v jiných otázkách mnohokrát na těchto stránkách ozřejmováno,

jiným řešením je extrakce zubu, rychle, např. razidlově udělat provizorní můstek na obroušené zuby vedle, po čase (za cca dva měsíce) trvalý (materiál: fasetovaný plastem, metalokeramický).

śvédské kapky mají zde spíše funkci placeba, je to jako léčit průjem kapkami proti kašli. neodstraňuje to příčinu stavu (nález v kosti, živený z infikované špičky kořene zubu).

poradna uzavřena, prosím nepište, přeji aby vše ok dopadlo.

Datum 28.04.2011

Vložil Jarča

Titulek otok levé části obličeje s otokem dásně na kterém je nasazen můstek

Odpovědět

Dobrý večer, nemohu spát jelikož mám velké bolesti v levé části obličeje přesně u u levé nosní dírky, kde si také nahmatám tvrdý otok. V říjnu 2010 jsem si dala udělat nový můstek s tím že minulý mě špatně seděl a začal padat. Do neděle 25.4.2011 bylo vše v pořátku v noci mě probudila tupá bolest v místech kde mám nasazený můstek. Zjistila jsem, že se mě i trochu hýbe. Vzala jsem si prášek na bolest a vše přestalo, ale k večeru se bolest objevila znova a do rána jsem celá na levé straně spuchla. Navštívila jsem lékařku a ta mě zdělila, že mám zánět dásní a zánět 2 kde mám trn, který mě drží můstek. Lékařka mě dáseň nařízla a dala mě drén a nasadila Duomox 500. Ve středu a ve čtvrtek to je dnes jsem byla na čištění a závěr byl, že mám dobrat léky a za čtrnác dní se přijít ukázat, kde se rozhodne zda budu muset podstoupit resekci zubu v kterém je zánět. Prosím o radu jak vyléčit tento zánět a vyvarovat se resekci zubu na kterém mě vysí můstek. Děkuji za radu a budu se těšit na odpověď. S pozdravem Jarča B.

Datum 28.04.2011

Vložil kd

Titulek Re: otok levé části obličeje s otokem dásně na kterém je nasazen můstek

Odpovědět

PORADNA UZAVŘENA PORADNA UZAVŘENA

Dobrý den, zánět dásní by Vám neudělal takovou paseku, pravděpodobně budete mít "váček" - nález na kořeni zubu s kořenovou nástavbou ("trn") a nevyhovující endodontickým ošetřením (zaslepení kanálku po špičku) - to proto je nevyhovující, že jste otekla. Na špičce jsou bakterie, ty se aktivují, vytvoří se hnis, ten v dutině kosti nemá kam ven a vycítíte tupou bolest.

Cílený postup je znovuvyčistit kořenový kanálek ("čištění" není profouknutí, prostříknutí, propláchnutí incize (řezu v dásni), to je jen symptomatické (jako by měl někdo rakovinu plic a dostal prášky proti kašlání - symptomatická léčba, ne příčinná kauzální). Jelikož toto čištění zezhora (je tam kořenová nástavba a na ní protetická práce) nelze, jste nejspíše odkázána na resekci kořenového hrotu, skrze dáseň. Je to ošetření prováděné v anestesii atd, není třeba se ho bát. Na takový zub nejspíše neměl nikdy můstek přijít to jako prevence tohoto stavu, ale ani já nevím, co bude zítra, takže jak se říká: hoď kamen kdos bez viny, tedy skušený stomatochirurg může tuto nastalou situaci vyřešit resekcí kořenového hrotu, jinak je to časovaná bomba, nemusí se to zopakovat, může se to zopakovat při každém oslabení imunity, co měsíc, za půl roku, to nikdo neví... Přeji, aby to dobře dopadlo.

Datum 15.04.2011

Vložil Amy

Titulek doplnění

Odpovědět

nezlobte se ještě jsem chtěla vědět zda lze přesněji vymodelovat korunka (já mám shora jak placky) a zub nad korunkou je ubroušený také doplacata protože korunka nesedla(a bolesti) takže mám nakřivo celý zkus,vlevo zas zuby nižší díky mělkým plombám si myslím a tím asi mě začíná bolet i čelistní kloub a přeskakuje v něm.Ach jo.Díky moc za radu